MENU...
Facebook

Chrupiąca golonka z pieca

Chrupiąca golonka z pieca
Ten tekst może być nieco obły i ociężały, ale właśnie zjadłem golonkę wielkości planety, więc czuję się jak dmuchany materac pływający w basenie błogostanu. Trzy wspaniałe rubensowe Gracje - golonka, musztarda i piwo. Żadnych dodatków, warzyw - czyste wysokocholesterolowe szczęście.

To taka zmyślna bestia, że z zewnątrz kusi złotą chrupkowatością, a w środku bałamuci atomatyczną, rozpływającą się subtelnością. Nie da sie przestać jeść. Tylko jakimś cudem zostały kości.

Żeby uzyskać rzeczony efekt najpierw naciąłem skórę. Twarda to sztuka, dlatego w takich wypadkach używam noża do tapet. Natarłem gruboziarnistą solą i ziarnami kopru włoskiego, ale kwestia doprawiania jest rzecz jasna dowolna, choć lepiej nic wrażliwego na wysoką temperaturę. Na dno naczynia na żar odpornego dałem pokrojone w ćwiartki 3 cebule. 

Na tym na sztorc ustawiłem golonkę i bez przykrycia do pieca - 230 stopni - 45 minut. To czas kiedy dzieje się magiczne chrrrrupkowacenie powierzchni. Potem zmniejszyłem temperaturę do 140 stopni, dorzuciłem kilka ząbków czosnki i podlałem to piwem do wysokości dolnej krawędzi skóry. Ona się podnosi jak sukienka Marilyn w Słomianym Wdowcu, więc pół litra wchodzi jak nic. I tak jeszcze - dalej bez przykrywania - trzy godziny rozkosznego, powolnego mięknięcia.

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)