MENU...
Facebook

Kurczak pieczony

Kurczak pieczony
Po całości, hop do pieca. Wydaje się proste, a jednak jakże często - piersiowe elementy zwłaszcza - są soczyste jak styropian i ogólnie mają konsystencję florystycznej gąbki. 

Zastanawiam się nad ideą pieczenia na butelce z piwem. Że niby to piwo się wylewa i nawilża, a przez to mięso nie wysycha. Tylko że właściwie to trochę jak podciąć sobie żyły i iść pod prysznic... czy to pomoże uzupełnić stracone płyny? hmmm...

Kluczowa wydaje się temperatura. Wysoka na początku - to tak jak na filmach kiedy przypalają ranę rozgrzanym mieczem, a potem niższa, która powoli i spokojnie zetnie białko bez spinania włókien.

Robię tak. Kurczak bez antybiotyków, gmo i innych wynalazków współczesności - na opakowaniu napisane - biesiadny - niemal słychać w tle "napotkała myśliweczka, bardzo szwarnego... a ha ha..."

W środku solnięcie, kilka ząbków czosnku i wkładam w ptactwo trochę suchego pieczywa, które wchłania wydzielający się płyn, dzięki czemu mięso się piecze, a nie gotuje.

Niezłym pomysłem jest wsunięcie pod skórę na klacie plastrów dojrzewającej szynki. Wytapiający się tłuszcz znacznie lepiej nada piersiom jędrności i sprężystości 

Z zewnątrz maźnięte oliwą z sosem sojowym i oregano.

Piec na 220 stopni - 10 minut bez przykrycia - potem pokrywka i obniżenie tempreatury do 150. Tak może poleżeć gdzieś z półtorej godziny. Po tym czasie odlewam to co się wytopiło (jest na sos) - i z powrotem do pieca, bez przykrycia, kwadrans w 180 stopniach z funkcją grill bez termoobiegu.

I kurcze pieczone...

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)