MENU...
Facebook

Mielony z ziemniakami i sosem

Mielony z ziemniakami i sosem
ale trochę inaczej. Takie matrioszki, tyle że wieprzowe. Sferyczne. Największe odkrycie od czasu Fa-w-kulce. Połączenie proste i klasyczne, a jednak formalnie odważne i zaskakujące - coś jakby Forda Focusa zbudować z klocków Lego. Rozkrawasz i jest wszystko, a z samego środka wylewa się sos.

Potrzebujemy:
Mielone jak na mielone - właściwie z dowolnego zwierza - z przesmażoną cebulką, solą, pieprzem, jajkiem i ja podsypuję jeszcze do środka trochę bułki tartej.

Ugotowane i pogniecione z kapką masła ziemniaki.

Sos - według uznania - miałem akurat z pieczonej gęsiny, ale nada się dowolny pieczeniowy, pomidorowy, jakiktochce

Panierka - mąka, jajka, potarta buła

Żeby sos umieścić w środku trzeba z niego ciało stałe wpierw uczynić - czyli mrożenie - kostki, kulki serduszka - co chcecie. Potem taką kostkę należy wcisnąć w kulkę ziemniaczaną, szczeliny wszelakie zasklepić. Kolejną warstwę z mięsa mielonego zrobić - najłatwiej jak na burgera rozpłaszczyć i tak zawinąć i uszczelnić. Taką kulę wielkości średniej pomarańczy - do mąki, jaja, bułki tartej i oleju. Olej nie powinien być zbyt gorący - ok 160 stopni żeby dać czas mięsu na dojście i sosowi na rozpłynięcie, nie paląc jednocześnie panierki.

Uczyniłem jeszcze mniejsze sztuki złożone z samego li tylko sosu - tu jednak otulina potrzebna jest grubsza. Kostki zmrożone do mąki, jaja, bułki, znów jaja i jeszcze raz do buły. W oleju do zbrązowienia. A potem możesz z szelmowskim uśmiechem patrzeć, jak ktoś nie spodziewający się niczego (zwłaszcza hiszpańskiej inkwizycji) rozkrawa takąż niewielką chrupiącą powłokę, a z wewnątrz tryska aromatyczny sos...

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)