MENU...
Facebook

Przystawka krewetkowa

Przystawka krewetkowa
Przystawka łatwa, szybka, elegancka. Może i nie najtańsza, ale też bez szaleństw, zawsze można jakąś promkę wyhaczyć, a poza tym od czasu do czasu przydaje się takie tchnienie ekstrawagancji. A w ogóle to dobre krewetki zawsze są dobre i to załatwia całą argumentację. 

Na świeżo smakuje jakieś siedem i pół razy lepiej, więc najlepiej przygotować przed samym podaniem. Kłopot to jednakże niewielki bo robi się w kilka minut. Podałem na muszlach przegrzebków, ale mała miseczka czy nawet ładny kieliszek też ogarnie temat. 

Potrzebujemy w ilościach dowolnych: 

  • krewetek - zdecydowanie surowych, mogą być mrożone byle nie blanszowane (surowe są najczęściej szare, blanszowane różowe, na opakowaniu jest napisane). Znaczy jasne - nikomu od blanszowanych głowa nie wybuchnie, ale dla mnie to jak ketchup do pizzy, 
  • szynki parmeńskiej - albo jakiejś podobnej, przy czym w tym przypadku raczej unikałbym tej najtańszej dojrzewającej z biedry, dokładnie z takich samych powodów jak wyżej
  • czosnku - ząbek czy dwa na porcję - pociachane 
  • pomidorków koktajlowych - pociętych na pół
  • kapki oliwy
  • odrobiny soli
  • listków rukoli czy jakiejś innej zieleniny 
Krewetki winny zostać rozmrożone, a jeśli są w pancerzykach - rozebrane.
Wszystko raz-dwa na jednej patelni. Najpierw rozgrzewamy patelnię i na sucho, na średnim ogniu, podpiekamy szynkę - pół minuty z każdej strony. Odkładamy na boczek (boczek zawsze spoko). Teraz na patelnię kapka oliwy, ogień wciąż średni, czosnek, a po chwili smażenia krewetki. Dla ludzi przeciągających krewetki jest specjalne miejsce na samym dnie piekła więc naprawdę - ciut posolić i maks minuta z każdej strony. Wystarczy, że krewetkowa szarość zmieni się w róż i koniec. Można już krewetki, szynkę i czosnek szykownie układać. Na sam koniec rzucić jeszcze na patelnię na 30 sekund pomidorki. Całość kompozycji wizualnie przełamać zieleniną i proszę bardzo.      

________________________________________ 

Planujesz domową imprezę - rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółmi? Chcesz przygotować bogate menu, które oczaruje Twoich gości?

Wjazd na kuchnie ma wszystko czego potrzebujesz! (kliknij) 

Gotowe zestawy imprezowe, w różnych stylach, na różne okazje. Od listy zakupów przez opis przygotowania krok po kroku, do podania. 

Teraz w promocji trzy e-booki w cenie dwóch. W koszyku pod podsumowaniem jest zapytanie "Masz kod promocyjny?"- kliknij i wpisz 3za2

Zapraszam również do polubienia facebookowego profilu - klik

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)