MENU...
Facebook

Mini tarty z grzybkami

Mini tarty z grzybkami
Przystawka z kategorii turboszybkich. Nie trzeba żadnej formy, nawet kucharz nie musi być w formie. Tarty mini więc idąc tym tropem i niewielkie grzyby. Te enoki dobrze wyglądają, dobrze smakują i dobrze, że coraz łatwiej je kupić.   

No to lecimy ze składem. Na 15 sztuk:

  • 200 gramów grzybków - jako się rzekło tu są enoki, ale łatwo znaleźć im zastępstwo w postaci dowolnych innych. 
  • 2 szalotki
  • łyżka masła 
  • 50 ml śmietanki 30% albo więcej
  • 50 ml białego wytrawnego wina
  • sól, świeżo mielony pieprz
  • 2 kulki mozzarelli 
  • 1 opakowanie gotowego ciasta francuskiego

Najpierw farsz. Grzybki w całości gdyż posturą są idealne. Jeśli pod ręką masz inne, większe grzyby, to ze względów wizerunkowych dobrze je ciąć w poprzek żeby zachowywały swą grzybokształtność.

Cebula pociachana w paseczki. Patelnia, masło, cebula, grzybki - dość duży ogień, 2-3 minuty smażenia - dolewka wina i śmietany. Teraz ogień mniejszy, duża szczypta soli, obfite sypnięcie pieprzem i niech sobie pobulka, aż niemal całkowicie zredukują się płyny.

Standardowy płat francuskiego gotowca pakowany w rulony dzielę na 15 mniej-więcej-kwadratów. Zaginam brzegi w sposób zobrazowany na załączonych zdjęciach. Układam je na blasze, na papierze do pieczenia. Do środka po plastrze mozzarelli, farsz i do piekarnika - 200 stopni - grzanie góra dół - około 15-20 minut.

Na ciepłą przystawkę albo zimną płytę. W każdej temperaturze smakują dobrze. Można pokombinować z bardziej charakternymi serami - taki cheddar, pecorino, mimolette, provolone czy dowolny pleśniowy - otworzą zupełnie nowe spektrum smaku.  

________________________________________ 

Planujesz domową imprezę - rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółmi, party w ogrodzie? Chcesz przygotować bogate menu, które oczaruje Twoich gości?

Wjazd na kuchnie ma wszystko czego potrzebujesz! (kliknij) 

Teraz w promocji trzy e-booki w cenie dwóch. W koszyku pod podsumowaniem jest zapytanie "Masz kod promocyjny?"- kliknij i wpisz 3za2

Zapraszam również do polubienia facebookowego profilu - klik

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)