MENU...
Facebook

Ćwikła z buraków pieczonych

Ćwikła z buraków pieczonych
Absolutna klasyka, choć nieco podkręcona. Spreparowana według zasady, że pieczone buraki są jakieś tysiąc razy lepsze od gotowanych. Mają głębszy smak, fantastycznie pachną i w ogóle są pierwsza klasa. Do tego świeżo starty chrzan, kilka tajemnych składników i ogólenie jest wyśmienicie. 

  • kilogram buraków - lubię te podłużne, ale mogą być dowolne
  • sok z połówki cytryny
  • korzeń chrzanu - mniej lub więcej wielkości kurzego jaja L 
  • łyżeczka miodu - może być cukier, ale miód daje lepszy posmak
  • duża szczypta soli
  • szczypta papryki ostrej albo kapka jakiegoś pikantnego sosu 

Umyte buraki wkładam do naczynia na żar odpornego, zakrywam i pakuję do piekarnika - 160 stopni - godzina, ale grubasy mogą potrzebować więcej.

Teraz tarcie - lepiej chwilkę przestudzić, chyba że ktoś ma dłonie z azbestu. Małe oczka - ciach i buraki w wiórkach. Na to sok z cytryny, miód, sól i szczypta pikanterii - to tajemny składnik - kapsaicyna zawsze podkręca i wydobywa głebszy smak.

I najgorsza część - chrzan. W tle Jannic nuci "Cry Baby". Poziom zachrzanienia całkowicie indywidualny, a i chrzan chrzanowi w chrzanieniu nie równy. Nie ma co jednak próbować od razu, bo taki pomiar obarczony jest dużym błędem badawczym. Zawsze lepiej odstawić na godzinę, dać smakom nawiązać bliższe relacje i wtedy doprawiać. 

________________________________________ 

Szukasz ciekawych pomysłów na świąteczny obiad albo przystawki?

Wjazd na kuchnie ma wszystko czego potrzebujesz! (kliknij) 

Pięć gotowych menu, które zaskoczą, zachwycą i umilą każde domowe przyjęcie. Bogate, nietuzinkowe i estetycznie podane pyszności doskonale wpiszą się w każdą rodzinną uroczystość czy spotkanie towarzyskie.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! Spróbuj! Ty i Twoi goście będziecie zachwyceni! 

Teraz w promocji trzy e-booki w cenie dwóch. W koszyku pod podsumowaniem jest zapytanie "Masz kod promocyjny?"- kliknij i wpisz 3za2

Zapraszam również do polubienia facebookowego profilu - klik

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)