MENU...
Facebook

Krem z pieczonych ziemniaków z kurkami

Krem z pieczonych ziemniaków z kurkami
Prosta elegancja. Coś jak czarna skoda octavia. Niby dziadkowóz i bez większej finezji, ale dobrze wygląda, niezawodna i nawet przed dostojnymi gośćmi wstydu nie ma.

Robiłem na wywarze z wędzonych kości, który polega na tym, że wędzone kości się wywaruje na małym ogniu przez 2-3 godziny. Bez dodatkowych warzyw czy przypraw, bo według mnie - przy totalnie dominującym smaku wędzonki - to w ogóle nie ma sensu.

Ziemniaki nieobrane, umyte, pieczone,w naczyniu na żar odpornym, 1,5 h, 170 stopni. (Ludzie... jak one pachną... ) Skóry pozbawione i przez praskę przeciśnięte. Na 2 litry wywaru około kilograma ziemniaków, ale trzeba upiec dwa, bo połowa gdzieś znika...

Do tego trochę startej gałki muszkatołowej, pieprzu, soli i solidna łyżka masła, gdyż jak jest wybór czy dać łyżkę masła czy nie dać - to zawsze lepiej dać. 

Teraz ziuuuu blenderem dla aksamitności większej. Blendowanie ziemniaków jest nieco podchwytliwe, bo jak ziiuuutnie się za mocno to skrobia wariuje i robi się glutoplazma.

Jeszcze tylko usmażone kurki, grubo rwana pietrucha i fensi ślad z oleju sezamowego.

W wersji wegańskiej można użyć bulionu warzywnego i nie dodawać masła. Też działa dobrze :) 

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)