MENU...
Facebook

Makaron z sosem grzybowym i krewetkami

Makaron z sosem grzybowym i krewetkami

Sos jest nieziemski. I to taki rodzaj nieziemskości, kiedy zauważasz, że ludzie dziwnie na ciebie patrzą i orientujesz się, że liżesz talerz...

W 1/2 litra rosołu najpierw przez pół godziny gotowałem pancerze krewetek (gdyż zawsze kupuję surowe w pancerzach). Po odcedzeniu wrzuciłem solidną garść suszonych grzybów i tak sobie pykało z godzinę, aż płynu zostało ok. 1/3 stanu początkowego. Wspaniała esencja rosołowej grzybowatości. Wówczas pociachalem grzyby na drobne, do esencji dodałem łyżeczkę mąki kukurydzianej, zagotowałem, z powrotem wrzuciłem grzyby, garść pociachanej zielonej pietruszki, garść grana padano i szczyptę pieprzu. Tak pogotowałem chwilę. Potem patelnia z gazu, a w gorący jeszcze sos wmieszałem łyżkę masła i uwaga.... tu werble... trzy żółtka. Już bez gotowania bo się zrobi jajecznica.

Krewetki zamarynowałem w 2 łyżkach oliwy, 2 posiekanych ząbkach czosnku, zielonej pietruszce i łyżeczce soku z cytryny, po czym - soląc nieznacznie - usmażyłem na suchej patelni gdyż oliwę miały już na sobie.

Absolutna, czysta, niczym nie skrępowana rozpusta. Do tego wrzuciłem gorący makaron, który uprzednio sam uczyniłem. Tym razem kupiłem "specjalną" mąkę do makaronu z pszenicy durum. Drogi specyfik - pół kg kosztuje niecałe 4 zł, ale zdecydowanie nadrabia jakością.

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)