MENU...
Facebook

Cukinia nadziana ricottą i boczkiem

Cukinia nadziana ricottą i boczkiem
No i tak rosną w moim ogrodzie, pod czułym okiem matki natury, matki polki i teściowej. A leżąc tak w swej rozbuchałej wegetacji wielkością i mnogością przypominają stado zielonych morsów. W sensie że dużo ich i wielkie są. I dobrze bo z cukiniami można wiele fajnych rzeczy zrobić. Na przykład to. 

Lista potrzeb na 2 porcje:

  • 1 solidna cukinia - tudzież dwie mniejsze
  • serek ricotta (250 g) - do nabycia i w dyskontach
  • 200 boczku wędzonego - tego akurat w dyskontach unikam, bo ma skład zbliżony do azbestu...
  • garść świeżych liści bazylii - od biedy łyżka suszonej
  • sól / pieprz
  • trochę bułki tartej - tak ze 2-3 łyżki
  • kapka oliwy 
  • 1 jajko

Cukinia w dłoń i wzdłuż na pół. Trzeba zrobić miejsce dla farszu wywalając jej bebechy. Ten gąbczasty środek z pestkami - zwłaszcza w przerośniętych sztukach - i tak nie ma właściwie smaku. 

Wydrążone połówki maziam oliwą, lekko solę i pakuję do piekarnika - 200 stopni - grzałka góra/dół - małe cukinie na jakieś 10 minut, większe - 15.

Farsz to pocięty w kostkę i podsmażony boczek, zmieszany ricottą i bazylią, doprawiony pieprzem i w miarę potrzeb solą - zależy od tego jak słony jest boczek.

Podpieczoną cukinię wypełniam farszem, górę smaruję roztrzepanym jajkiem, sypię dość obficie bułką tartą i z powrotem do piekarnika - na jakieś 20 minut. Jeśli bułka pozostaje blada, można na chwilę włączyć funkcię grillowania albo pokrewną i śliczny rumieniec ją obleje.  

Uwaga ogólna - boczku może być więcej niż w przepisie. Zawsze boczku może być więcej. Zawsze.  

________________________________________ 

Planujesz domową imprezę - rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółmi? Chcesz przygotować bogate menu, które oczaruje Twoich gości?

Wjazd na kuchnie ma wszystko czego potrzebujesz! (kliknij) 

Teraz w promocji trzy e-booki w cenie dwóch. W koszyku pod podsumowaniem jest zapytanie "Masz kod promocyjny?"- kliknij i wpisz 3za2

Zapraszam również do polubienia facebookowego profilu - klik

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)