MENU...
Facebook

Podpłomyki

Podpłomyki
A jak zostanie trochę ciasta na pierogi (takiego zwykłego - mąka, woda sól) - bo lepienie pierogów się jakoś nie klei, bo farszu zabrakło czy coś, albo nie chce się po prostu więcej... to nie ma lepszego rozwiązania :) 

Ciasto wałkuję cieniutko - milimetr, maks dwa i ciacham na mniejsze kawałki. Dobrze rozgrzewam suchą patelnię z grubym dnem, zmniejszam ogień i piekę tak podpłomyki po kilka minut z każdej strony, aż stają się jednolicie chrupiące 

Zazwyczaj znikają od razu po ściągnięciu z patelni, znacząc okruchami na podłodze ślad raptownej konsumpcji :) Te udało mi się wsadzić do koszyczka i zrobić zdjęcie gdyż dzieci akurat nie było w domu :D  

Wiadomo, najlepsza byłaby solidna blacha na kaflowym piecu... jak u babci :D no ale patelnia też daje radę.  I na przykład taki hummus do tego, albo wspaniały, pachnący bałkański ajvar.

Czasem w ogóle pomijam pierogi i robię takie :) Fajnie jest pokombinować z mąkami - domieszka (30-50%)  kokosowej, gryczanej albo kukurydzianej daje świetne efekty. Proporcji z wodą nie podaję bo z mąkami jest zupełnie jak z ludźmi - różnei piją. I też te proporcje nie mają wielkiego znaczenia - ciasto ma być jednolite i dawać się rozwałkować - i tyle w tym filozofii.

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)