MENU...
Facebook

Kwaśnica na wędzące z grzybami

Kwaśnica na wędzące z grzybami

Kombinacja smaków tradycyjnej góralskiej kwaśnicy i kapusty z grzybami. W smaku czyste złoto, a "na drugi dzień" jest jak aloesowy okład na wycieńczoną wątrobę. Mocny wędzony aromat, solidne zakwaszenie, a na to wszystko ugotowane ziemniaki podsmażone później na maśle. Wystarczy jedna łyżka i człowiek przestaje myśleć o jakiejkolwiek diecie.

Góralska kapela zagra w składzie: 

  • półtora kilograma wędzonych kości - w wersji luksusowej - wędzonych żeberek
  • 250 gramów boczku wędzonego 
  • garść suszonych grzybów
  • po kilka liści laurowych i kulek ziela
  • pół kilograma kapusty kiszonej - można też wykonać ją samemu - na przykład o tak (kliknij), albo dostać od taty (dzięki tato!) 
  • sporo świeżo mielonego pieprzu
  • sól - wedle potrzeby 
  • ziemniaki - ile wlezie :) 
  • łyżka masła

Grzyby dobrze jest namoczyć. Zalewam więc je wodą i odstawiam. Kości do gara, liście, ziele, około trzech litrów wody, przykrywka na górę i na mały gaz - tak ze dwie godziny. 

Potem wyławiam kulki i liście bo strasznie nie lubię kiedy w czasie jedzenia pałętają mi się po talerzu. Za to w wywarze lądują grzyby (razem z wodą z moczenia), cały kawał boczku i kiszona kapusta - nie płukana, nie odciskana, z całym kwasem jaki posiada - w końcu trzeba wypełnić sensem nazwę tej zupy. 

Tak się gotuje jeszcze godzinę. Na sam już koniec obficie prószę pieprzem, wyciągam kości i obieram z mięsa, które z powrotem ląduje w zupie. Kości natomiast uszczęsliwiają okoliczne psowate. Z solą różnie bywa - i wedzonki i kapusta mają już w sobie niemało, więc czasem w ogóle nie trzeba więcej.

Do tego - już na talerzu - ziemniaki gotowane osobno, wychłodzone i podsmażone na masle. Jeszcze tylko z boczku boczek i już na kubkach smakowych pogrywają Trebunie Tutki... 

________________________________________ 

Planujesz domową imprezę - rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółmi? Chcesz przygotować bogate menu, które oczaruje Twoich gości?

Wjazd na kuchnie ma wszystko czego potrzebujesz! (kliknij) 

Pięć gotowych menu, które zaskoczą, zachwycą i umilą każde domowe przyjęcie. Bogate, nietuzinkowe i estetycznie podane pyszności doskonale wpiszą się w każdą rodzinną uroczystość czy spotkanie towarzyskie.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! Spróbuj! Ty i Twoi goście będziecie zachwyceni! 

Teraz w promocji trzy e-booki w cenie dwóch. W koszyku pod podsumowaniem jest zapytanie "Masz kod promocyjny?"- kliknij i wpisz 3za2

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)