MENU...
Facebook

Kolorowe kluski

Kolorowe kluski
W sam raz na szarą i dżdżystą jesienną słotę. Może i nie do wszystkiego wizualnie pasują, ale cieszą oko - nie mówiąc już o tym, jak cieszą nieletnich. Moi chłopcy tak się radośnie rozochocili, że w zasadzie sami te kluski zrobili i zdecydowaną większość pożarli.  

Kluski zrobione są zgodnie z śląskokluskowym rzemiosłem. Tylko ziemniaki, sól i skrobia. Klikając tutaj znajdziecie dokładny przepis, opis i doświadczenia zebrane przez lata kulania (bo śląskich klusek się nie lepi, toczy, formuje - tylko kulo :) 

Tym razem - jak już było rzeczone przy znacznym współudziale potomków - gotowe ziemniaczane ciasto podzieliłem na 4 części. 

Pierwsza pozostała "czysta".

Druga zaprawiona została dużą szczyptą kurkumy.

Trzecia - zmiażdżoną w moździeżu zieloną pietruszką. Możnaby zmiksować na całkiem gładko.

Do czwartej zaś dodałem niewielką kapką buraczanego zakwasu. I to tak naprawdę kapkę. 

W przypadku kurkumy wystarczy zagnieść dokłądnie żeby się równo rozeszła po strukturze. Przy bardziej mokrych dodatkach trzeba zrównoważyć to dodając jeszcze trochę mąki ziemniaczanej. 

Gotować można śmiało razem - nie puszczają kolorów. Smakowo pietruszka jest dość intensywna, kurkuma też wyraźna, za to buraczany posmak wyczuwalny tylko dla niezwykle wyrobionych podniebień :)  

Aaaaa! No i ważna sprawa. Lepiej jak ziemniaki są jasne, przy mocno żółtych odmianach z kolorami i ich intensywnością może być totolotek. 

________________________________________ 

Planujesz domową imprezę - rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółmi? Chcesz przygotować bogate menu, które oczaruje Twoich gości?

Wjazd na kuchnie ma wszystko czego potrzebujesz! (kliknij) 

Pięć gotowych menu, które zaskoczą, zachwycą i umilą każde domowe przyjęcie. Bogate, nietuzinkowe i estetycznie podane pyszności doskonale wpiszą się w każdą rodzinną uroczystość czy spotkanie towarzyskie.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! Spróbuj! Ty i Twoi goście będziecie zachwyceni! 

Teraz w promocji trzy e-booki w cenie dwóch. W koszyku pod podsumowaniem jest zapytanie "Masz kod promocyjny?"- kliknij i wpisz 3za2

Zapraszam również do polubienia facebookowego profilu - klik

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)