MENU...
Facebook

Okonomiyaki z wędzonym łososiem i jajkiem

Okonomiyaki z wędzonym łososiem i jajkiem

Danie inspirowane japońskim streetfoodem. Tym razem zrobiony tak, jak to się robi w okolicach Hiroshimy. 

Ogólne wykonanie - mniej więcej o takie: kliknij tu

Znaczy raczej mniej niż więcej, ale kierunek tenże :D

Ciasto luźne naleśnikowe - pół szklanki mąki, szklanka wody (można mleko) , jajko, szczypta soli i łyżeczka oleju

Ciasto rozlałem na nieprzywierającej patelni (ogień średnio-mały) - dokładnie j tak jak robiąc naleśnika, na to rzuciłem posiekaną drobno sałatę rzymską (niby sałata, a do smażenia rewelka), trochę drobno posiekanej czerwonej cebuli i chilli. W środku zrobiłem wgłębienie - coś na kształt gniazda trznadla czy dzierlatki :) W to wbiłem jajko, lekko posoliłem, a na górę położyłem dwa plastry łososia wędzonego.

Po kilku minutach smażenia chlapnąłem to jeszcze niewielką ilością ciasta i przewróciłem. Na filmie to przewracanie wygląda lajtowo, ale- kurka wodna - w końcu to potomkowie ninja. No ale dwie łopatki i udało się bez zbytniego bałaganu :D

Na drugiej stronie posmażyłem jeszcze ze 4 minuty i hop na talerz. Maznąłem to jeszcze mieszanką ketchupu i sosu worcester (3:1), w artystycznym nieładzie rzuciłem kiełków rzodkiewki i sypnąłem płatkami suszonego tuńczyka.

Jak lubisz nadziewane naleśniki to koniecznie musisz spróbować tej metody. I to rozpływające się żółtko w środku - MEGA!!!

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)