MENU...
Facebook

Raffaello krewetkowe

Raffaello krewetkowe
Niektórzy formy szukają na siłowni, ja w kuchni. Wiadomo - we wszechświecie formą idealną jest kula (warto więc pamiętać, że kiedy brzuch rośnie, to nie jest tycie, tylko dążenie do doskonałości). Wymyśliłem więc sobie raffaello. 

W reklamie mówią, że "wyraża więcej niż tysiąc słów" - chyba pojechali, bo to w końcu 2 strony arialem 11. Ale wygląda dobrze, wszyscy znają, nadaje się na eksperymentowanie. Tak powstało raffaello krewetkowe.

Krewetki to bardzo przyjazne stworzenia - bardzo lubią się z czosnkiem, pietruszką, ale i kokosem. Mamy więc klasyczne połączenie składników, klasyczny kształt, a jednak w zderzeniu wychodzi nietuzinkowość.

"Serce" to zamiast migdała przyzłocona na maśle ćwiartka ząbka czosnku.

Teraz idziemy na masę: drobno posiekane, lekko posolone surowe krewetki i ricotta. Na 10 krewetek i płaska łyżka ricotty. Z tego wychodzi 4-5 kulek. Przed formowaniem taką masę na pół godziny włożyłem do zamrażarki, żeby stężała, inaczej łatwiej byłoby ulepić bałwana z proszku do prania.

Uformowane kuleczki z czosnkiem w środku otoczyłem dokładnie w mące ziemniaczanej i do oleju - 160 stopni, trzy minuty. Wyciągnąłem, chwilę przestudziłem i znów w olej na minutę czy dwie.

Taką kuleczkę maznąłem jeszcze ricottą i otoczyłem w lekko uprażonych kokosowych wiórkach. U podstaw takiegoż rafaello znalazła się zblendowana z łyżką oliwy i szczyptą soli garść pietruszki.

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)