MENU...
Facebook

Ryż z koktajlem truskawkowym

Ryż z koktajlem truskawkowym
Niektórzy walczą o gwiazdki koncernu oponiarskiego. Ja na razie toczę regularne potyczki z "a w przedszkolu". Co prawda dzieci już w szkole, ale wzorce pozostały.  W kategoriach pomidorówka i kotleciki już wygrałem - hooah... - tym razem w przeciwnym narożniku Ivan Drago przedszkolnej kuchni - ryż sosem truskawkowym. 

Nie ma rady, rozgrzewka w szopie, trzy rundki po schodach i do dzieła.

Wersja niby na słodko, ale niskocukrowa i żywieniowo bardzo wartościowa. Truskawki z mrożonki, ale cóż... o tempora, o mores... 

  • 200 gramów ryżu 
  • 450 gramów truskawek
  • łyżka miodu
  • 300 gr jogurtu naturalnego
  • kilka kostek gorzkiej czekolady
Najpierw ryż. Porządny, dobry, wysokiej jakości ryż jaśminowy. Woreczkowych nie używam gdyż po pierwsze gotowanie plastiku nie może być jakoś specjalnie zdrowe, a po drugie - po cóż to zaśmiecać planetę? 

Ryż kilkukrotnie płuczę, zalewam zimną wodą w proporcjach 1:1,5 - czyli na szklankę ryżu - jedna i pół szklanki wody. Szczypta soli, przykrywka na górę i na duży gaz. Jak się woda zagotuje - gaz do minimum - 10 minut. Potem kolejne 10 niech sobie jeszcze poleży. Żadnego odlewania wody. Cała ryżowa dobroć pozostaje w ryżu. Jest leciutko kleisy, ale w ustach wyraźnie czuć pojedyncze ziarenka. Jak ma być całkiem sypki wystarczy na samym początku zalać wrzątkiem. 

Wiadomo - można ryż ugotować na mleku, ale domowe nieletnie huny wolą taki.

Teraz koktajl. Kilka truskawek odłożyłem w celach dekoracyjnych. Całą resztę - lekko tylko rozmrożonych -  z jogurtem i miodem ziuuuujnąłem blenderem. Takie jeszcze zamrożone są ekstra - bo kiedy się je miksuje robi się taki jogurtowy sorbet. W połączeniu z ciepłym ryżem daje naprawdę świetyny efekt. 

Jeszcze tylko trochę pociachanej gorzkiej czekolady... i.... "tato, epickie!", drugi z hunów nie odpowiedział gdyż machał łyżką z prędkością naddżwiękową :) 

Wjazdowe nowości na facebookowym profilu - zapraszam do polubiania - klik

________________________________________ 

Planujesz domową imprezę? Szukasz pomysłu na menu, które oczaruje gości? Jednocześnie nie masz ochoty na spędzenie wielu godzin w kuchni... 

Tutaj jest wszystko czego potrzebujesz! (kliknij) 

Pięć gotowych menu, które zaskoczą, zachwycą i umilą każde domowe przyjęcie. Bogate, nietuzinkowe i estetycznie podane pyszności doskonale wpiszą się w każdą rodzinną uroczystość czy spotkanie towarzyskie.

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne. 

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! Spróbuj! Ty i Twoi goście będziecie zachwyceni! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)