MENU...
Facebook

Sałata z kurczakiem i grejpfrutem

Sałata z kurczakiem i grejpfrutem
Gdyby nie obiektywne przeciwności losu, kurczaki i owoce cytrusowe pewnie wiązałyby się w monogamiczne pary na całe życie. Współpracują naprawdę idealnie zwłaszcza w takich lekkich, zdrowych i przyjemnych kompozycjach sałatowych. 

Zagrają w składzie:

  • 2 piersi kurczacze
  • 1 czerwony grejpfrut
  • sałata - dowolna, może być gotowy miks  
  • mała cukinia
  • kawałek sera pleśniowego
  • łyżka miodu
  • oliwa
  • ciutka soli

Najpierw kurczę smażone. Piersi w całości. Fajnie jak są ze skórą - dodatkowe chrupanie, ale bez też są ok. Niby to łatwe, a jednak trzeba wyczuć bo z jednej strony niedosmażenie grozi sporymi kłopotami zdrowotnymi, z drugiej przesmażenie powoduje mięsne suchoty. Na patelni z grubym dnem rozgrzewam mniej więcej łyżkę oliwy. Smażę na średnio-małym ogniu odwracając co 2-3 minuty. Nawet nie jest konieczne jakieś wcześniejsze marynowanie. Wystarczy sama sól sypnięta już w czasie smażenia. Jasne - można doprawić czym-kto-lubi, ale trzeba wówczas zachować czujność bo przyprawy podczas takiego smażenia lubią zamieniać się w węgiel.  

Absolutnie nie ma miejsca na krwistość, kurczak musi być well done. Klikając tu znajdziecie dotykową metodę sprawdzenia stopnia wysmażenie mięsa.  I tak jak ze stekiem, po wysmażeniu mięso musi kilka minut odpocząć, uspokoić się. Jeśli pokroisz od razu, wewnętrzne ciecze momentalnie wyciekną i pozostanie suchość.

Jeszcze tylko pociachana w plastry cukinia, doprawiona jeno solą, usmażona po 2 minuty z każdej strony razem z kurczakiem i można składać kompozycję.

Sałata na wyściółkę, na nią cukinia, ser, kurczak i obrane cząstki z 3/4 grejpfruta. Na koniec dressing. Sok wyciśnięty z pozostałej 1/4 grejpfruta, 2 łyżki oliwy, 1 łyżka miodu - pomieszane dokładnie i rozbryzgane po sałatowych elementach. 

________________________________________ 

Wspaniałe smaki, nietuzinkowe połączenia i zupełnie inne spojrzenie na zupy.

Kliknij i zobacz wjazdowe kompendium zupowarnictwa: e-book "Świat ...jest do... Zupy". 

To nie jest zestaw przepisów, a sposób na to, by tworzyć wspaniałe i każdorazowo udane kompozycje!

Teraz w promocji trzy e-booki w cenie dwóch. W koszyku pod podsumowaniem jest zapytanie "Masz kod promocyjny?"- kliknij i wpisz 3za2

Zapraszam również do polubienia facebookowego profilu - klik

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)