MENU...
Facebook

Cebulowa z grzankami

Cebulowa z grzankami
Przyznam się, że nie lubię klasycznej francuskiej zupy cebulowej. Jest dla mnie za słodka i denerwują mnie kawałki cebuli w środku. Lubię kiedy jest pikantna, czuć cebulowatość i tylko subtelną nutę słodyczy. 

W mojej jest:

  • 1 kg cebuli cebula
  • 2-3 łyżki masła 
  • 1,5 litra rosołu/bulionu warzywnego
  •  sól, pieprz, ostra papryka, sos worcester

Cebulę ciacham bez większej atencji - przesmażam na łyżce masła - niewielki ogień - 10-15 minut - tak żeby tylko niektóre kawałki się przysmażyły na brązowo, a reszta była miękka, ale wciąż nieskarmelizowana. Wtedy zalewam to czystym rosołem - gotuję chwilę i blenduję na całkiem gładko. Doprawiam solą, pieprzem, kilkoma kroplami sosu worcester i kilkoma kroplami sosu paprykowego.

Czasem, przed zalaniem bulionem, dodaję też kieliszek białego wytrawnego - ale nie obligatoryjnie.

Na koniec, już po wyłączeniu ogrzewania - łyżka masła - gdyż masło jest dobre!

Do tego dymka i grzanki serowe. 2 bułki ziarniste pociachałem na kostkę, rzuciłem na grubą patelnię na malutki ogień - kapka oliwy i tak się podsmażało do uzyskania chrupkowatości. Lekko posoliłem i wrzuciłem na to garść startego irlandzkiego białego cheddara (gdyż miałem, ale nada się wiele różnorakich serów - zwłaszcza parmezanowych). Chwilę tak podsmażyłem, wysypałem grzanki na blachę i wsadziłem na kilka minut do pieca - 150 stopni. Jacieniu... wyszły obłędne!

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)