MENU...
Facebook

Orientalne skrzydełka

Orientalne skrzydełka

To przepis, którym podzieliła się ze mną pewna Chinka (co prawda z całymi internetami też się podzieliła, ale i tak czuję się wyjątkowy). Skrzydełka są niesamowite. Trzaskająca w zębach, aromatyczna warstwa otula soczyste mięso.

Najpierw skrzydła (te od kur bez antybiotyków najlepiej) na części - stylem łodzi motorowej - tniemy po stawach. Przepłukać wodą, odkapać i jeszcze wilgotne - bez przypraw jakichkolwiek - do mąki ZIEMNIACZANEJ. Grubo w tej mące i do  w gorącego oleju (180 stopni) - kilka minut niech w nim popływają. Stara zasada - smażyć małymi porcjami. Po pierwsze żeby się nie posklejały, a po drugie za dużo na raz powoduje gwałtowne ochłodzenie oleju i efekt uderzenia gorąca bierze w łeb.

Czyli tak - porcja do gara albo frytkownicy - kilka minut i na papier, kolejna porcja - kilka minut i na papier, analogicznie do wyczerpania zasobów.

A potem wszystko jeszcze raz. Wystarczy, że lekko wystygną i z powrotem do oleju. Po jednym smażeniu rzeczy są chrupkie na chwilę. Po dwóch zachowują chrupkość nawet przez kilka godzin. Tak samo z frytkami, lepiej wrzucić do oleju na chwilę, wystudzić i wrzucić jeszcze raz.

Spokojnie skrzydła mogą pływać w oleistej kąpieli 10 minut, aż skorupa będzie bardzo twarda i zrobi się lekko brązowawa.

W tym czasie robimy smak. Na patelnę na małym ogniu hop dużą łyżkę miodu i ze dwie sosu sojowego plus kapkę czegoś ostrego - w płynie, proszku, albo i świeżą chilli. To wersja minimum - wedle smaku można dodać dodatkowo rozgnieciony czosnek, starty imbir, przyprawę "pięć smaków", sos ostrygowy - co-kto-chce.

Kiedy mieszanina zacznie bulkać należy wrzucić do niej kurczaki. dokładnie wymieszać, żeby smak oblepił całą powierzchnię skrzydełek i smażyć jeszcze chwilunie - uważnie bo miód jest podatny na przypalenie

Jeszcze tylko sypnąć sezamem i wsuwać delektując się trzaskiem pękającej pod naporem zębów skorupki.

________________________________________ 

Planujesz domową imprezę? Szukasz pomysłu na menu, które oczaruje gości? Jednocześnie nie masz ochoty na spędzenie wielu godzin w kuchni... 

Tutaj jest wszystko czego potrzebujesz! (kliknij) 

Pięć gotowych menu, które zaskoczą, zachwycą i umilą każde domowe przyjęcie. Bogate, nietuzinkowe i estetycznie podane pyszności doskonale wpiszą się w każdą rodzinną uroczystość czy spotkanie towarzyskie.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! Spróbuj! Ty i Twoi goście będziecie zachwyceni! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)