MENU...
Facebook

Pieczony ananas z miodem i chilli

Pieczony ananas z miodem i chilli

Może i wygląda niepozornie, ale tryska tak jędrną i rozpustną lubieżnością, że Christian Grey przy tym to ascetyczny tybetański mnich. Soczystość ananasa, pikanteria chilli, słodycz miodu i kwaśna lekkość limonki - i wszystko gorące jak opisy Blanki Lipińskiej :D 

Ingrediencje: 

  • świeży dojrzały ananas 
  • sok z połowy limonki
  • duża łyżka miodu
  • drobno posiekana papryczka chilli, albo podobnej - ile? cóż, papryczki mają różną ostrość, a ludzie różną jej tolerancję (od "dolej tabasco", przez pocenie się i czkawkę, aż po migotanie przedsionków), więc ile tam chcecie :) 

Najpierw glazura - czyli chilli, miód i sok z limonki. I niech się z pół godziny poprzegryza, żeby papryka rozlała się po miodzie falą kapsaicynowej pikanterii. 

Ananas obrany, pociachany i nabity. Teraz pędzelek, łyżeczka, cokolwiek i nasączanie szaszłyka z każdej strony. Ze 2-3 razy w interwale kilkuminutowym, żeby ananas spokojnie wypił nieco glazury. 

I  teraz opcje są co najmniej dwie - do piekarnika - 200 stopni z funkcją grill - albo na grilla z funkcją grill permanentnie wbudowaną. 

W obu przypadkach około 10 minut z maźnięciem glazurą pośrodku.

To niesamowite jak takie podgrzanie ananasa sprawia, że każdy kęs eksloduje wręcz soczystością, ognistość papryki przeplata się z zwiewną świeżością limonki, a wszystko to jeszcze otulone słodkimi nutami miodu. Orgia... 


Ps. Ważny tip - jak kroisz chilli i chcesz się podrapać w oko, to jedno mycie rąk - nawet mydłem - może być za mało :D #sprawdzoneinfo

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)