MENU...
Facebook

Sałatka z wędzonym łososiem

Sałatka z wędzonym łososiem
Łosoś z koperkiem znają się tak dobrze jakby dorastali w jednej dzielnicy. Ubi tu, ibi ego. Łączyć więc można w ciemno i zawsze będzie dobrze. Do tego jeszcze zielony ogórek, nieco innych dobroci i sałatka działa. A żeby nie robić ogólnozmajonezowanego miszmaszu można - na cebulkę - warstwowo.

A oto skład na jakieś 6  średnioosobowych porcji. Ilości przybliżone bo przecież nikt nas z tego rozliczać nie będzie. 

  • 100 gramów łososia wędzonego - lub bardziej budżetowego pstrąga tęczowego
  • 80 gramów makaronu - na przykład orzo, kritharaki czy innego w kształcie ryżu (nie myslić z ryżoweym, który z ryżu jest zrobiony) albo dowolnego innego drobnego - nawet w kształcie literek czy minionków
  • średni zielony ogórek
  • 4 jajka na twardo ugotowane
  • mały pęczek koperku
  • łyżka majonezu
  • sól, pieprz
  • kiełki do przystrojenia

No to po kolei. Makaron ugotowany zgodnie z instrukcją producenta.Wystudzony. Łosoś pociachany w kosteczkę. Teraz ogórek. Należy go obrać, przeciąć wzdłuż na ćwiartki i pozbawić tego mokrego, pestkowatego środka. Czyli zostaje samo twarde. To w drobną kosteczkę.

Jajka. Białka i żółtka osobno - znaczy się - panowie na prawo, panie na lewo. Białka w kosteczkę, żółtka pokruszyć widelcem tudzież paluszkami. 

W misce mieszamy makaron, pociachane białko, majonez i posiekany koperek. Sól, pieprz. Jeśli uważasz, że jest za mało charaterne - łyżeczka musztardy nada wyrazistości. 

Można zbudować wieżę za pomocą takiego pierścienia albo upchnąć sałatki w ładnych szklankach. 

Fundament z masy makaronowo-białkowej. Potem warstwa ogórkowa. Na to łosoś, dalej żółtko i estetyczna zielenina. 

Można zrobić dzień przed planowanym spożyciem, jednakowoż warto wówczas żółtkiem sypnąć już przed samym podaniem bo ma tendencję do uschnięcia i przybrania koloru zwanego przez producentów farb dyniowa jesień lub piaski kandaharu. 

Oczywiście można zmieszać wszystko razem, wpakować do michy i też będzie dobrze smakowało, a estetyczna zielenina powinna ogarnąć tematy wizualne. 

________________________________________ 

Planujesz domową imprezę - rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółmi? Chcesz przygotować bogate menu, które oczaruje Twoich gości?

Wjazd na kuchnie ma wszystko czego potrzebujesz! (kliknij) 

Teraz w promocji trzy e-booki w cenie dwóch. W koszyku pod podsumowaniem jest zapytanie "Masz kod promocyjny?"- kliknij i wpisz 3za2

Zapraszam również do polubienia facebookowego profilu - klik

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)