MENU...
Facebook

Kaczka pieczona

Kaczka pieczona
Wiele ptaków oddało życie w celu dopracowania metody.
I nie chodzi o smak - tu dowolność jest ogromna - ale czas i temperaturę.

Faza pierwsza - nacięcie i napchanie. Nacięcie delikatne, tak żeby nie naruszyć mięsa. Optymalnie jest naciąć tylko skórę nie przecinając do końca warstwy tłuszczu. Lubię ptakowi w otwór włożyć główkę czosnku - dla aromatu, ale to co ważne - to sucha buła. Podczas pieczenia wchłania nadmiar cieczy ze środka, co powoduje, że mięso się piecze, a nie dusi.

Faza druga - natarcie. Kapka oliwy, opcjonalnie zioła dowolne, sos sojowy, pieprz, przyprawy korzenne - coktochce. Miałem akurat suszony czosnek niedźwiedzi - polecam.

Teraz pieczenie. Piekarnik 240 stopni. Kaczka do żaroodpornego naczynia, bez przykrycia. Po 10 minutach skręt w lewo na 130 stopni, trochę soli po całości, przykrywka na naczynie i jakieś trzy godziny wolnego. Kwadrans w jedną czy drugą stronę nie robi różnicy.

Po tym czasie skręt na 200 stopni. Wyciągamy ptaka i delikatnie - najlepiej od dołu wsuwając drewnianą płaską łopatkę - przekładamy na pokrywę naczynia. Siup z powrotem do pieca - jeszcze na 15-20 minut żeby się pięknie przypiekła (ale dobrze uważać, żeby się nie przypaliła za mocno) To czas na sos. W naczyniu pozostaje sporo ładnie rozwarstwionej dobroci. To z góry to kaczy fett do sosu się nie nadaje - odlewamy łyżką (do słoika - przyda się jeszcze np. przy pieczeniu ziemniaków). Za to dolna warstwa - zlana na patelnię, zagęszczona, zagotowana, zredukowana, a na końcu zmaselniona (łyżka masła już po wyłączeniu gazu) - jest wyborna.

Konsystencji tego mięsa nie da się opowiedzieć.

A do tego - takie buraki! (Kliknij) 

________________________________________ 

Planujesz domową imprezę - rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółmi? Chcesz przygotować bogate menu, które oczaruje Twoich gości?

Wjazd na kuchnie ma wszystko czego potrzebujesz! (kliknij) 

Pięć gotowych menu, które zaskoczą, zachwycą i umilą każde domowe przyjęcie. Bogate, nietuzinkowe i estetycznie podane pyszności doskonale wpiszą się w każdą rodzinną uroczystość czy spotkanie towarzyskie.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! Spróbuj! Ty i Twoi goście będziecie zachwyceni! 

Teraz w promocji trzy e-booki w cenie dwóch. W koszyku pod podsumowaniem jest zapytanie "Masz kod promocyjny?"- kliknij i wpisz 3za2

Zapraszam również do polubienia facebookowego profilu - klik

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)