MENU...
Facebook

Temaki

Sushi w nieco innym wydaniu. Szybsze, łatwiejsze w zawijaniu, niejednokęsowe, a dwa-trzy takie wystarczają zawodnikowi sumo. Temaki po prostu wypycha się ryżem, czym-się-chce jeszcze i zwija w rożek.

Jak w każdym sushi podstawą jest dobry ryż.

Najpierw wielokrotne, dokładne płukanie w zimnej wodzie. Potem do garnka z grubym dnem ryż i woda w proporcjach 1:1. Ogień na max i mieszając czasem do zagotowania. Wtedy ostatnie zamieszanie, jakiś ręcznik na górę, na to pokrywka (żeby dokładnie przykryć) i na minimalny ogień. Ale serio miniminimalny. I ni mniej ni więcej - 10 minut. Gaz do zera i sprawdzenie. Jak leciutko jeszcze twardawy to z powrotem pokrywka i niech dojdzie jeszcze kilka minut. 

Jak miękki - od razu chłodzenie - żeby zatrzymać już proces gotowania. Czyli do miski albo na blat - delikatnie rozłożyć, powachlować, doprawić sosem (proporcje mniej więcej - ocet ryżowy 2, cukier 1, szczypta soli). Na szklankę surowego ryżu - 1/4 szklanki zaprawy. Potem jeszcze pomieszać - byle ostrożnie żeby nie rozgniatać ziaren. Ryż powinien osiągnąć temperaturę pokojową. 

Nori pocięte w prostokąty - jeden płat można pociąć wzdłuż na dwa pasy lub w poprzek na trzy. Na to ryż i maźnięcie wasabi. Tu uzupełniłem to świeżym łososiem, awokado, ogórkiem, marynowaną tykwą i tamago

Ale nadadzą się dowolne warzywa, ryby, owoce morza - surowe, smażone, pieczone - eksplozja urodzaju kombinacji wszelakich. 

Jeszcze tylko zwinięcie w rożek i gotowe :) 

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)