MENU...
Facebook

Omlet tamago

Omlet tamago


Tamago - to taki japoński zawijany omlet - puszysty jak zawodnik sumo. Multifunkcjonalny - jako samodzielne danie, dodatek do sushi, zup, czegokolwiek. 

Zdecydowanmie przyda się specjalna prostokątna patelnia. Teoretycznie da się na okrągłej, ale do tego potrzeba ekwilibrystycznych zdolności cyrkowca. Tę kupiłem za 70 złotych monet i nie żałuję ani jednej z nich. Prostokątne omlety, naleśniki, jajka sadzone - co kto sobie wymarzy może mieć kąty proste :) 

Do tamago potrzebujemy:

  • 4 jajka
  • 4 łyżki dashi
  • łyżkę sosu sojowego
  • łyżkę mirin (to taka supersłodka płynna przyprawa japońska) albo łyżkę cukru

Patelnię lekko naoleić - najlepiej rozcierając kapkę oleju albo oliwy ręcznikiem papierowym. Średni ogień. Warstwa - rolowanie - warstwa - rolowanie. Chodzi o to by rolować kiedy warstwa jest nie do końca ścięta.

Przysmażyć, wyrównać. Trzeba spróbować raz, drugi. To nie jest łatwe - tu japoński kucharz pokazuje jak to robić - i też ma problemy :) Ja jeszcze nie doszedłem do takiej wprawy, żeby używać do tego pałeczek (choć jem nimi bez kłopotu :) ) - używam drewnianej łopatki. 

Za to tamago używam do zup, sushi, a nawet sałatek. 

________________________________________ 

Szukasz pomysłu na imprezę domową? 

Tutaj znajdziesz o wiele więcej! 

Nie tylko różne gotowe zestawy imprezowe, ale także dokładne instrukcje jak - krok po kroku - je przygotować!

To nie tylko zbiór przepisów, ale przede wszystkim ciekawie ułożone menu, lista zakupów, efektywnie rozplanowane i chronologicznie opisane kolejne przygotowania, dziesiątki zdjęć, porady i dania alternatywne.  

Z e-bookami "Wjazd na imprezę" przygotowanie fantastycznie wyglądającego i przepysznego jedzenia dla wielu osób jest znacznie łatwiejsze, a przy tym oszczędzasz dużo czasu i pieniędzy. 

Wszystko opisane w prosty i przejrzysty sposób.

Wspaniałe przyjęcia - w zasięgu każdego! 

Zobacz też...

Szybki kontakt

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)